881 776 552 (całodobowo)
  1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wpłaty na Remontowy Fundusz Odnowy Naszej Świątyni i za wszelkie inne ofiary, w tym za dzisiejszą kolektę.
  2. W pierwsze niedziele lipca i sierpnia zbiórka do puszek na potrzeby parafialnej grupy charytatywnej.
  3. Przypominamy, że w czasie wakacyjnym, w tygodniu, odprawiana jest często jedna Msza Święta w ciągu dnia: rano lub wieczorem zgodnie z intencją ofiarodawcy.
  4. Bardzo prosimy o zapoznanie się z porządkiem nabożeństw.
  5. W poniedziałki po Mszach Świętych porannych i wieczornych nabożeństwo z modlitwami przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Moli.
  6. W środy po porannej lub wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  7. W piątki Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Po Koronce Spowiedź do godz. 16.00.
  8. W pierwszy czwartek i piątek oraz pierwszą sobotę lipca i sierpnia zapraszamy na poranne Msze wotywne i nabożeństwa zaraz po nich.
  9. Dodatkowo w pierwszy piątek od 8.30 odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych parafian.
  10. Zapisy przejmujemy do pierwszego czwartku włącznie w zakrystii lub kancelarii.
  11. Na nabożeństwo do bł. małżonków Quattrocchich zapraszamy 25 lipca (czwartek) po Mszy Świętej wieczornej.
  12. 25 sierpnia (niedziela) ucałowanie relikwii po każdej Mszy Świętej.
  13. 28 lipca o godz. 16.30 nabożeństwo z błogosławieństwem pojazdów.
  14. Nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbywać się będą 20 lipca i 17 sierpnia o godz. 16.45 w salce na plebanii.
  15. Zachęcamy do odbycia nauk jak najszybciej, nawet przed narodzeniem dziecka.
  16. 15 sierpnia (czwartek) wyrusza XXVII diecezjalna piesza pielgrzymka na Jasną Górę.
  17. Rozpoczęcie Mszą św. w katedrze o 8.00. Zakończenie pielgrzymki 17 sierpnia (sobota) o godz. 15.30
  18. Mszą św. na Wałach Jasnogórskich. Zachęcamy osoby starsze i chore do modlitwy, ofiarowania trudów za pielgrzymów.
  19. Można stać się tzw. „duchowym pielgrzymem” nabywając okolicznościowy znaczek.
  20. Więcej informacji w zakrystii/kancelarii.
  21. Wzorem lat ubiegłych w dniach pielgrzymki codziennie Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą w intencjach niesionych przez pielgrzymów.
  22. 18 sierpnia Pielgrzymka Dziewcząt i Kobiet do Piekar Śląskich. Wyjście spod kościoła o godz. 6.00.
  23. Chętnych do pielgrzymowania (zarówno do Częstochowy jak i Piekar) zapraszamy już dziś do zapisów na pielgrzymki.
  24. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej i w zakrystii.
  25. O składanie ofiary na środki czystości do mycia kościoła prosimy mieszkańców według następującego porządku: 1-7 lipca: Ustronie i Baczyńskiego, 8-14 lipca: Plac na Bobrku, ul. Wytrwałych, Jochymczyka, Żwirowa i Stalmacha, 15-21 lipca: ul. Czajkowskiego, 22-28 lipca: ul. Olszewskiego, 28 lipca – 4 sierpnia: ul. Zabrzańska, 5-11 sierpnia: Osiedle pod Brzozami i Stara Cynkownia, 12-18 sierpnia: ul. Konstytucji 2-16 (parzyste), 19-25 sierpnia: ul. Konstytucji 5-29 (nieparzyste), 26 sierpnia – 1 września: ul. Konstytucji 28-72 i 35-55.
  26. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
  27. W czasie urlopowo-wakacyjnym kancelaria parafialna będzie funkcjonowała w zmienionych godzinach.
  28. Do 12 lipca z powodu urlopu Pani Kancelistki zawieszone są dyżury wtorkowe i czwartkowe.
  29. W te dni sprawy kancelaryjne można załatwiać zaraz po Mszy Świętej porannej lub wieczornej.
  30. Od 16 lipca dyżury w kancelarii będą we wtorek od 10.00 do 14.00 oraz w czwartek od 8.00 do 12.00.
  31. W miesiącu sierpniu zachęcamy do podjęcia zobowiązania abstynencji od napojów alkoholowych.
  32. Księga zobowiązań będzie wyłożona, jak co roku, na ołtarzu NSPJ.
  33. W związku z ciągle rosnącymi opłatami za wodę i wywóz śmieci od 1 lipca do dotychczasowych opłat cmentarnych zostanie doliczona kwota 10 zł /rok.
  34. Do początku września zawieszone są dyżury duszpasterskie.
  35. Jesteśmy do dyspozycji parafian pod numerem telefonu duszpasterskiego (881 776 552).
  36. Wszystkim Parafianom życzymy udanego letniego wypoczynku, szczęśliwej podróży do celu pragnień i marzeń oraz szczęśliwego powrotu do domów.
  37. Przypominamy, że czas wakacyjnych wyjazdów nie zwalnia z obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej.
  38. Dlatego bardzo prosimy rodziców, aby zatroszczyli się o możliwość realizacji obowiązku niedzielnego przez swoje dzieci na różnego rodzaju obozach i koloniach.