1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wpłaty na Remontowy Fundusz Odnowy Naszej Świątyni i za wszelkie inne ofiary, w tym za dzisiejszą kolektę.
  2. Dziś zbiórka do puszek na działalność grupy charytatywnej naszej parafii.
  3. W poniedziałek po Mszach Świętych modlitwa do Boga Najwyższego przez wstawiennictwo Św. Joanny Beretty Moli o błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa oraz o ubłaganie daru macierzyństwa dla pragnących dziecka.
  4. We wtorek po Mszy wieczornej medytacja biblijna.
  5. W środę po porannej Mszy Świętej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie dla młodzieży.
  7. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po koronce spowiedź do godz. 16.00.
  8. Przypominamy, że Sakrament Pokuty i Pojednania sprawujemy w naszej Parafii 15 minut przed każdą Mszą Świętą. Zachęcamy do spowiedzi przed Wielkim Czwartkiem, aby całe Triduum Paschalne przeżyć w stanie łaski uświęcającej.
  9. W sobotę wszystkich ministrantów zapraszamy na zbiórkę o godz. 9.00, a Dzieci Maryi na spotkanie o 10:00.
  10. Udział w zbiórce jest obowiązkowy dla ministrantów chcących podjąć służbę liturgiczną podczas Triduum Paschalnego.
  11. W sobotę o 17.00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych.
  12. W sobotę o 17:30 nabożeństwo fatimskie.
  13. W Niedzielę Palmową przeżywać będziemy XXXIV Światowy Dzień Młodzieży.
  14. Z tej okazji w piątek, 12 kwietnia, młodzież uda się do Katowic na oratorium „Mesjasz” G.F. Haendla.
  15. Centralne spotkanie diecezjalne odbędzie się w niedzielę w Gliwicach (14.00 – procesja z palmami z kościoła Wszystkich Świętych, 14.30 – Eucharystia w katedrze).
  16. Zapisy na wyjazd autokarowy do wtorku włącznie u ks. Tadeusza.
  17. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz do Gorzkich Żali w niedziele o 16.00.
  18. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.
  19. W drugiej połowie Wielkiego Postu do modlitwy podczas Drogi Krzyżowej pragniemy szczególnie włączyć nasz zmarłych.
  20. W związku z tym wypominki można składać do skrzyni na ołtarzu NSPJ.
  21. W tyle kościoła, obok tablicy ogłoszeń ustawiona została skarbona na wielkopostną jałmużnę.
  22. Tegoroczna zbiórka Caritas przebiega pod hasłem: Dar juniora dla seniora.
  23. Wiemy, że jałmużna jest jedną z form pokutnych obok postu i modlitwy.
  24. Ta forma rezygnacji z siebie dla potrzeb innych nigdy nie pozostaje bez nagrody.
  25. Polecamy więc tą zbiórkę Waszej ofiarności.
  26. W zakrystii można nabyć paschaliki Caritas.
  27. Są one do wykorzystania na liturgii w Wielką Sobotę, ale także mogą stanowić element Wielkanocnego wystroju naszych domów. Liczba świec jest ograniczona.
  28. Cena świeczki to 2,50 zł.
  29. W tym tygodniu prosimy o składanie ofiary na środki czystości do mycia kościoła mieszkańców Plac na Bobrku, Wytrwałych, Jochymczyka, Żwirowej i Stalmacha.
  30. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
  31. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i w czwartek od 8.00 do 16.00.
  32. W kancelarii, w godzinach urzędowania, można zamawiać intencje mszalne.
  33. Są jeszcze wolne intencje w maju: 20.05 o 17.00, 23.05 o 7.00, 27.05 o 7.00, 28.05 o 7.00, 30.05 o 7.00 i 31.05 o 7.00.