1. Bardzo serdecznie dziękujemy za wpłaty na Remontowy Fundusz Odnowy Naszej Świątyni i za wszelkie inne ofiary, w tym za dzisiejszą kolektę.
  2. Dzisiaj zbiórka na potrzeby parafialnej grupy charytatywnej. Za tydzień zbiórka do puszek zgodnie z instrukcją KEP na Kościół w Potrzebie.
  3. Dzisiaj na godzinę 16.30 zapraszamy na Nieszpory za zmarłych.
  4. W poniedziałek po Mszy Świętej porannej nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Joanny Beretty Moli.
  5. W poniedziałek o godz. 15.30 w kościele spotkanie dzieci I komunijnych.
  6. Dzieci przychodzą na spotkanie z rodzicami.
  7. Dzieci bez rodziców/opiekunów będą odsyłane do domu a w ostateczności nie będzie im przysługiwać prawo do przystąpienia do I Komunii Świętej.
  8. We wtorek o 16.45 zbiórka dla ministrantów.
  9. W środę po porannej Mszy Świętej zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  10. W czwartek po Mszy świętej wieczornej spotkanie dla młodzieży. Temat spotkania: Jak przeżyć obrzędy wstępne Mszy Świętej?
  11. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po koronce spowiedź do godz. 16.00.
  12. Do piątku, 8 listopada, o godz. 17.30 będziemy uczestniczyć w różańcu za zmarłych zalecanych.
  13. Kartki na zalecki (wypominki) za zmarłych złożone są na ołtarzu NSPJ i na skarbonie w tyle kościoła.
  14. Prosimy o czytelne wypisywanie, najlepiej drukowanymi literami.
  15. Kartki prosimy oddawać z prośbą o modlitwę w zakrystii naszego kościoła, w kancelarii oraz do skarbony. Dziękujemy za składane przy tej okazji ofiary.
  16. W sobotę, 9 listopada, po Mszy świętej porannej wszystkich seniorów zapraszamy na tradycyjne śniadanie.
  17. W dniach od 1 do 8 listopada, wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych choćby tylko w myśli, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.
  18. Warunki odpustu: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii Św.; ponadto należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. W inne dni roku odpust jest cząstkowy.
  19. O składanie ofiary na środki czystości do mycia kościoła prosimy mieszkańców Osiedla Pod Brzozami i Starej Cynkowni. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel.
  20. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i w czwartek od 8.00 do 16.00. W tym czasie wyjaśniamy także wszelkie sprawy cmentarne.
  21. Jeszcze raz apelujemy o sprawdzanie terminu rezerwacji grobów. Przypominamy, że po upływie czasu rezerwacji grób może być zlikwidowany przez administrację cmentarza a miejsce przeznaczone do ponownego pochówku innej osoby. Dotyczy to całego cmentarza – nie tylko porządkowanego w tym roku Pola 2.
  22. Są jeszcze wolne intencje w listopadzie i grudniu. Zainteresowanych prosimy o kontakt z kancelarią.
  23. Trwa remont organów. Stan techniczny instrumentu wymagał natychmiastowego rozpoczęcia gruntownych prac.
  24. W związku z tym instrument jest wyłączony z użytku. Kolekty specjalne – kopertowe – na remont organów będą miały miejsce 17 listopada, 15 grudnia, 12 stycznia, 16 lutego, 15 marca, 19 kwietnia, 17 maja i 14 czerwca.
  25. W miarę potrzeb okres zbiórek będzie wydłużony, bo na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie określić w 100% potrzebnej kwoty.
  26. Na dzień dzisiejszy potrzebujemy 50 tys. zł. Remont rozpoczynamy ze środków własnych, dlatego dziękujemy za każdą ofiarę. Wykonawca, po negocjacjach, zgodził się na ratalny system zapłaty.